• Polski
 • English
Studia w Anglii

Jak zaaplikować

Londyn

Etapy aplikacji

Co przygotować aby poprawnie i szybko złożyć aplikację

APLIKACJA NA UNIWERSYTET

-Potrzebujesz tylko paszport oraz potwierdzenie miejsca zamiekszania(bank statement, list z urzedu etc)

– Wyslij aplikację online lub przyjdz do nas do biura

Wybierz kierunek

INTERVIEW NA UCZELNI

– Pomożemy Ci z przebrnieciem wywiadu na uczelni. Podpowiemy jakie tematy mogą wystapic na teście i jak się do nich przygotować.

WNIOSEK O FINANSOWANIE DO STUDENT FINANCE

Po odebraniu wyników pomagamy w wypełnieniu wniosku o przynznanie finansowania na studia do Student Finance England

– Jedyne co potrzebujesz to insurancenumber

– Po ukończeniu aplikacji powiemy Ci jakie dokumenty musisz wysłać, aby Twoja aplikacja przeszła pomyślnie.

Finansowanie

REJESTRACJA NA UCZELNI

– Musisz donieść na uczelnię na 2 tygodnie przed rozpoczęciem studiów świadectwo ze szkoły średniej, list z uczelni potwierdzający, że się dostałeś na studia oraz dowód tożsamości.

 

Nasza Agencja pomaga w całym procesie aplikacja od początku aż do samej rejestracji na uczelni. 

London Metropolitan University, określany też często mianem „London MET”, to atrakcyjna uczelnia, przyciągająca studentów z całego świata. Wysoka jakość nauczania oraz praktyczne zajęcia to główne wizytówki tego uniwersytetu. Jak twierdzą jego reprezentanci: ich „misją jest przekształcanie życia poprzez edukację”.
Uczelnia powstała w 2002 roku, w wyniku połączenia innych dwóch uczelni: University of North London oraz London Guildhall University. Jej korzenie sięgają zatem – tak naprawdę – roku 1848, co sprawia, że London MET jest jedną z najstarszych angielskich uczelni.

London Metropolitan

Jeszcze do niedawna London MET słynęło z wielokulturowości, a 30% wszystkich studentów stanowili obcokrajowcy. W tym momencie obejmują oni 10% wszystkich studentów.

Na uczelni studiuje 14 000 studentów. Wśród nich 64% stanowią kobiety, a 36% – mężczyźni.
Dlaczego warto studiować na London Metropolitan University? Poniżej podajemy najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się właśnie na tę uczelnię.

Nauczanie

 • London Metropolitan University to jedna z najlepszych 700 uczelni na świecie, według rankingu Top Universities oraz jedna z 800 według Times Higher Education.
 • Bardzo wysoko oceniane są organizowane przez tę uczelnię kursy – otrzymały one najwyższą punktację, jeśli chodzi o jakość nauczania.
 • Uczelnia składa się z sześciu wydziałów: Guildhall School of Business and Law, School of Computing and Digital Media, School of Human Sciences, School of Social Professions, School of Social Sciences oraz Sir John Cass School of Art, Architecture and Design.
 • London MET może pochwalić się superlaboratorium, zwanym „Superlab Science Centre”, które stanowi jedno z największych laboratoriów naukowych na terenie całej Europy.
 • 95% studentów London MET znajduje pracę lub kontynuuje naukę w ciągu sześciu miesięcy od jego ukończenia.
 • Po sześciu miesiącach od ukończenia uczelni pensja absolwenta London Metropolitan University wynosi średnio 25 000 funtów rocznie.

Nowoczesne kampusy i świetna lokalizacja

 • Uczelnia obejmuje trzy kampusy, usytuowane w samym sercu Londynu.
 • Wszystkie placówki zlokalizowane są przy głównych stacjach metra, takich jak Moorgate, Aldgate czy Shoreditch – umożliwia to szybką i bezproblemowa komunikację.
 • Główny kampus mieści się w północnej części stolicy Anglii, w Holloway. Z jego okien rozciąga się widok na stadion Aresnalu Londyn. Z samego Holloway można się dostać do centrum w 10 minut.

Zastosowanie wiedzy w praktyce

 • Uniwersytet słynie głównie z cenionych, praktycznych kursów w zakresie prawa i kryminologii: ich uczestnicy biorą udział w pozorowanych rozprawach, w specjalnie przeznaczonej do tego sali rozpraw.
 • London MET stara się iść z duchem czasu, utrzymując powiązania z firmami reprezentującymi różne branże. Dzięki temu oferowane kursy wpisują się w aktualne trendy oraz uczą umiejętności wymaganych na rynku pracy.
 • Aby zdobyć doświadczenie zawodowe, uczelnia oferuje możliwość pracy na kampusie. Na stronie Met Temps można też znaleźć oferty pracy i wolontariatu w różnych organizacjach.
 • London Metropolitan University organizuje każdego roku również targi pracy w niepełnym wymiarze godzin oraz targi wolontariatu.
 • Uniwersytet prowadzi także program mentoringu, dzięki któremu studenci mogą skontaktować się z przedstawicielami wybranej branży.

Udogodnienia dla studentów

London Metropolitan class

Uczelnia przyznaje co roku około 700 000 funtów dla studentów o wybitnych osiągnięciach naukowych bądź sportowych (dotyczy to hokeja, tenisa oraz koszykówki).

Dobrze uczący się studenci z zagranicy również otrzymują od London Metropolitan University stypendium w wysokości 1000 funtów. Mogą się oni ubiegać się również o stypendia podyplomowe oraz stypendia obejmujące bezpłatne zakwaterowanie.

London MET współpracuje również z wieloma uczelniami w Europie i Stanach Zjednoczonych oraz wspiera studentów uczestniczących w programie Erasmus.

Na uczelni można dołączyć do organizacji takich, jak Anime Society czy Food and Networking Society.

Wymagania

 • To uczelnia, na którą nietrudno się dostać z polską maturą. Wystarczy zdać z trzech przedmiotów maturę podstawową na poziomie 60% oraz dwa egzaminy na poziomie rozszerzonym – na 40% w przypadku przedmiotów ścisłych oraz na 50%, jeśli chodzi o przedmioty humanistyczne.
 • Uczelnia ta nie wymaga zdawania egzaminu językowego IELTS, jeśli zda się maturę rozszerzoną z języka angielskiego na przynajmniej 75%. W przypadku przystąpienia do egzaminu IELTS, należy zdać go na 6.0 oraz mieć przynajmniej 5.5 z każdego komponentu.
 • Uniwersytet oferuje kierunki z tzw. rokiem zerowym, czyli „foundation year” – w ich przypadku obowiązują nieco niższe wymagania.

Dodatkowe informacje

 • Uczelnia jest przyjazna obcokrajowcom – organizuje dla nich wiele wydarzeń, wycieczek oraz warsztatów.
 • Pod względem liczebności obcokrajowców na tej uczelni, Polacy znajdują się na drugim miejscu. Na pierwszym są Włosi.
 • Uniwersytet London MET został nazwany „uczelnią numer jeden” w Anglii, w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla.