• Polski
 • English
 • Română

CECOS College London

O uczelni

O uczelni

London Metropolitan University, określany też często mianem „London MET”, to atrakcyjna uczelnia, przyciągająca studentów z całego świata. Wysoka jakość nauczania oraz praktyczne zajęcia to główne wizytówki tego uniwersytetu. Jak twierdzą jego reprezentanci: ich „misją jest przekształcanie życia poprzez edukację”.

Uczelnia powstała w 2002 roku, w wyniku połączenia innych dwóch uczelni: University of North London oraz London Guildhall University. Jej korzenie sięgają zatem – tak naprawdę – roku 1848, co sprawia, że London MET jest jedną z najstarszych angielskich uczelni.

Jeszcze do niedawna London MET słynęło z wielokulturowości, a 30% wszystkich studentów stanowili obcokrajowcy. W tym momencie obejmują oni 10% wszystkich studentów.

Na uczelni studiuje 14 000 studentów. Wśród nich 64% stanowią kobiety, a 36% – mężczyźni.
Dlaczego warto studiować na London Metropolitan University? Poniżej podajemy najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się właśnie na tę uczelnię.

Czytaj mniejCzytaj więcej

Nauczanie
 • London Metropolitan University to jedna z najlepszych 700 uczelni na świecie, według rankingu Top Universities oraz jedna z 800 według Times Higher Education.
 • Bardzo wysoko oceniane są organizowane przez tę uczelnię kursy – otrzymały one najwyższą punktację, jeśli chodzi o jakość nauczania.
 • Uczelnia składa się z sześciu wydziałów: Guildhall School of Business and Law, School of Computing and Digital Media, School of Human Sciences, School of Social Professions, School of Social Sciences oraz Sir John Cass School of Art, Architecture and Design.
 • London MET może pochwalić się superlaboratorium, zwanym „Superlab Science Centre”, które stanowi jedno z największych laboratoriów naukowych na terenie całej Europy.
 • 95% studentów London MET znajduje pracę lub kontynuuje naukę w ciągu sześciu miesięcy od jego ukończenia.
 • Po sześciu miesiącach od ukończenia uczelni pensja absolwenta London Metropolitan University wynosi średnio 25 000 funtów rocznie.
Nowoczesne kampusy i świetna lokalizacja
 • Uczelnia obejmuje trzy kampusy, usytuowane w samym sercu Londynu.
 • Wszystkie placówki zlokalizowane są przy głównych stacjach metra, takich jak Moorgate, Aldgate czy Shoreditch – umożliwia to szybką i bezproblemowa komunikację.
 • Główny kampus mieści się w północnej części stolicy Anglii, w Holloway. Z jego okien rozciąga się widok na stadion Aresnalu Londyn. Z samego Holloway można się dostać do centrum w 10 minut.
Zastosowanie wiedzy w praktyce
 • Uniwersytet słynie głównie z cenionych, praktycznych kursów w zakresie prawa i kryminologii: ich uczestnicy biorą udział w pozorowanych rozprawach, w specjalnie przeznaczonej do tego sali rozpraw.
 • London MET stara się iść z duchem czasu, utrzymując powiązania z firmami reprezentującymi różne branże. Dzięki temu oferowane kursy wpisują się w aktualne trendy oraz uczą umiejętności wymaganych na rynku pracy.
 • Aby zdobyć doświadczenie zawodowe, uczelnia oferuje możliwość pracy na kampusie. Na stronie Met Temps można też znaleźć oferty pracy i wolontariatu w różnych organizacjach.
 • London Metropolitan University organizuje każdego roku również targi pracy w niepełnym wymiarze godzin oraz targi wolontariatu.
 • Uniwersytet prowadzi także program mentoringu, dzięki któremu studenci mogą skontaktować się z przedstawicielami wybranej branży.
Udogodnienia dla studentów

Uczelnia przyznaje co roku około 700 000 funtów dla studentów o wybitnych osiągnięciach naukowych bądź sportowych (dotyczy to hokeja, tenisa oraz koszykówki).

Dobrze uczący się studenci z zagranicy również otrzymują od London Metropolitan University stypendium w wysokości 1000 funtów. Mogą się oni ubiegać się również o stypendia podyplomowe oraz stypendia obejmujące bezpłatne zakwaterowanie.

London MET współpracuje również z wieloma uczelniami w Europie i Stanach Zjednoczonych oraz wspiera studentów uczestniczących w programie Erasmus.

Na uczelni można dołączyć do organizacji takich, jak Anime Society czy Food and Networking Society.

Wymagania
 • To uczelnia, na którą nietrudno się dostać z polską maturą. Wystarczy zdać z trzech przedmiotów maturę podstawową na poziomie 60% oraz dwa egzaminy na poziomie rozszerzonym – na 40% w przypadku przedmiotów ścisłych oraz na 50%, jeśli chodzi o przedmioty humanistyczne.
 • Uczelnia ta nie wymaga zdawania egzaminu językowego IELTS, jeśli zda się maturę rozszerzoną z języka angielskiego na przynajmniej 75%. W przypadku przystąpienia do egzaminu IELTS, należy zdać go na 6.0 oraz mieć przynajmniej 5.5 z każdego komponentu.
 • Uniwersytet oferuje kierunki z tzw. rokiem zerowym, czyli „foundation year” – w ich przypadku obowiązują nieco niższe wymagania.
Dodatkowe informacje
 • Uczelnia jest przyjazna obcokrajowcom – organizuje dla nich wiele wydarzeń, wycieczek oraz warsztatów.
 • Pod względem liczebności obcokrajowców na tej uczelni, Polacy znajdują się na drugim miejscu. Na pierwszym są Włosi.
 • Uniwersytet London MET został nazwany „uczelnią numer jeden” w Anglii, w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla.
Warunki przyjęcia
Rozkład zajęć
Lokalizacja
Foudation Year:

Level 3 lub 2 lata doświadczenia zawodowego

 

Dzienne:
pn – pt 10-17 (2 dni)

Wieczorowo/weekendowe:
dwa wieczory 18-21, plus sobota lub niedziela 10-17

 

London – Edmonton Green Campus
1st Floor, 23 South Mall, St. George’s Chambers, London N 9, 0TS

London – Stepney Green Campus
2-8 Beaumont Grove, London E1 4NQ

Birmingham Campus
CECOS House, 84 Barford St, Birmingham B5 6AH

Bradford Campus
CECOS House, 8 Currer St, Bradford BD1 5BA

 

Etapy aplikacji

Jak krok po kroku przejść cały proces aplikacji

APLIKACJA NA UNIWERSYTET

– Wybranie kierunku oraz zlozenie aplikacji na naszej stronie

INTERVIEW NA UCZELNI

– Krotkie interview na zoom po zaliczeniu którego otrzymuje się na maila link do platformy z testem.

WNIOSEK O FINANSOWANIE DO STUDENT FINANCE

Po zaliczeniu testu aplikant otrzymuje unconditional offer letter co oznacza przyjecie na studia. List należy zaakceptować go w mailu od uniwersytetu (w przypadku niektórych kierunków koniecznie jest wypelnienie aplikacji UCAS)

Następnie możemy zrobić aplikacje o finansowanie studiów na tutition fee (pieniądze na studia) oraz maintenance (pieniądze na zycie). Można dostać od 9.500f do 15tys funtów rocznie

Finansowanie

REJESTRACJA NA UCZELNI

– Rejestracja na uczelni na dwa tygodnie przed startem studiów