• Polski
  • English
  • Română

Najczęściej zadawane pytania

Czemu pomagacie bezpłatnie/ Jaki macie w tym biznes?

Posiadamy bezpośrednie kontrakty z uniwersytetami dlatego dostajemy prowizje za każda polecona osobę dlatego aplikant nie płaci nic ze swojej kieszeni i jest to z korzyścią dla każdego. Uniwersytety nie miały by tylu studentów bez naszej pomocy ponieważ nie każdy wie jak to wygląda.

Ile dni w tygodniu trwają studia

2/3 dni w tygodniu. Posiadamy uniwersytety które oferują tez zajęcia dzienne, wieczorowe lub weekendowe i są to studia full time. Niektóre uczelnie polowe zajęć maja online.

Czy zapisuje cię na studia part time?

Niestety nie zapisujemy na part time z tego względu, ze nie dostaje się pełnego dofinansowania z rzędu, a studia wtedy trwają minimum 5 lat. Same studia full time to tylko 2/3 dni wiec raczej nie ma sensu aplikować na part time.

Czy wiadomo w jakie dni będzie się studiować

Zależnie od uniwersytetu. Na GBS i QA możemy określić w jakie dni są studia, ale na Metropolitan, Bedfordshire plan zajęć wysyłany jest 48h po rejestracji na uczelni a rejestracja są 2 tygodnie przed rozpoczęciem kierunku

Czy trzeba oddawać dofinansowanie na studia

Nie trzeba oddawać pieniędzy na studia jeśli nie przekroczy się zarobków na poziomie 27tys funtów rocznie. Po przekroczeniu jest to 9% od różnicy zarobków i jest to pobierane jako dodatkowy podatek z payslipów. Przy zarobkach 30tys rocznie miesięczna splata to około 20f
https://www.ucas.com/student-finance-england/repaying-your-student-loan
Wszystko jest umarzane po 30 latach czy ktoś niezależnie czy ktoś spłacił lub nie dofinansowanie.

Co jeśli przeprowadzę się do polski?

Wtedy splata rozpoczyna się tylko po przekroczeniu 16tys funtów czyli około 85tys zł rocznie
https://www.gov.uk/government/publications/overseas-earnings-thresholds-for-plan-2-student-loans/overseas-earnings-thresholds-for-plan-2-student-loans-2020-21

Czy mogę zrezygnować ze studiów?

Tak możesz zrezygnować ze studiów. Są różne opcje. Możesz zawiesić studia i wrócić w wyznaczonym terminie lub całkowicie zrezygnować. Jeśli jesteś w środku lub pod koniec roku akademickiego radzimy nie wypisywać się tylko poczekać aż szkoła Cię wypisze na koniec roku aby nie robili żadnych nieprzyjemności z dofinansowaniem.

Co jeśli otrzymuje benefity?

W tym wypadku jeśli chcesz dostać dodatkowe dofinansowanie na życie jest ono wliczane jako dochód i benefity mogą zostać obniżone. Jako samotny rodzic jest to inaczej obliczane i wtedy jest możliwość zachowania benefitów jak i dofinansowania. Możemy oczywiście zaaplikować tez na same pieniądze na studia bez pieniędzy na życie.

Co jeśli mój język jest za slaby?

Polecamy zapisać się na foundation year czyli rok wyrównawczy który przygotowuje do studiów. Są także uniwersytet np. w Luton gdzie foundation year polega na samej nauce języka. Dodatkowa opcja są korepetycje przed studiami gdzie można rozwinąć język i kontynuować to na foundation year. Posiadamy korepetytorów z którymi możesz zacząć współpracę.

Czy dofinansowanie wpływa na mortgage?

Nie, nie wpływa w żadnym stopniu.

Co jeśli mam zły credit score. Czy mogę dostać dofinansowanie?

Tak, credit score nie ma żadnego wpływu na przyznanie dofinansowania

Co jeśli nie zdam roku?

Nawet jeśli nie zaliczyło się roku studiów można go poprawiać. Każdy unit który będzie się poprawiać kosztuje 500f i tez można aplikować o dofinansowanie. Najczęściej jest tak, ze cały semestr poprawia się tylko te dwa unity.

Ile dni w tygodniu trwa magister?

1-3 dni w tygodniu zależnie od uniwersytetu lub kierunku.

Ile lat trwają studia?

Jeśli dana osoba dostanie się na foundation year są to 4 lata.
Jeśli na rok pierwszy są to 3 lata.
Magister (master) w Anglii to tylko 1 rok w większości przypadków.

Czy można dostać dofinansowanie na magistra?

Tak dostaje się wtedy £11,222 na swoje konto i należy umówić się z uniwersytetem na spłatę kierunku.
Jeśli kierunek kosztuje dla przykładu £7,400 ta kwotę przelewamy dla uniwersytetu a reszta idzie na Twoje konto na własne wydatki.

W jakich godzinach są zajęcia na uniwersytecie?

Zajęcia dzienne to 9-17, wieczorowe 18-21, weekendowe to piątek wieczór i cala sobota 9-17 (Nie każdy uniwersytet ma zajęcia wieczorowe lub weekendowe).

Jak wypłacane jest dofinansowanie?

Jest ono wypłacane w 3 ratach w ciągu roku akademickiego. Aby dostać dofinansowanie uniwersytet musi wysłać Twój attendance na zajęciach do student finance england i wtedy oni wysyłają pieniądze. Pierwsza rata powinna być na Twoim koncie i uczelni maksymalnie miesiąc po rozpoczęciu studiów.

Jaka musze mieć obecność na zajęciach?

Powinieneś posiadać około 60% obecności aby zaliczyć rok i dostać pełne dofinansowanie.

Jak wyglądają studia w Anglii?

Studia w Anglii różnią się bardzo od studiów w Polsce tym, ze studiuje się tylko to co jest związane z Twoim kierunkiem. Są to 2/3 dni w tygodniu i możesz pracować ile tylko chcesz w inne dni. Prace zaliczeniowe robi się w domu na większości uczelni. Większość informacji można uzyskać na naszej stronie:
https://studiaanglia.pl/studia-w-anglii/jak-wygladaja-studia-w-anglii/

Czy można przenieść się z jednego uniwersytetu na drugi?

Tak ale tylko na rok foundation lub year 1, dalsze lata studiów mogą mieć różne przedmioty zależnie od uniwersytetu plus na kolejnych latach możesz nie dostać dofinansowani z sfe.

Czy można pracować podczas studiów?

Tak można pracować ile tylko się chce podczas studiów jednak jeśli ktoś jest mniej niż 5 lat w UK i ma pre-settle status powinien pracować minimum 15h tygodniowo lub zarabiać 800f miesięcznie aby dostać dofinansowanie na życie. Nie tyczy się to pieniędzy na studia (tutition fee).

Co jeśli stracę prace?

Jeśli masz pre-settle status i jesteś mniej niż 5 lat w UK i stracisz prace wtedy przerwa miedzy pracami może wynieść maksymalnie 2 tygodnie aby nadal dostawać pieniądze na życie. Jeśli wydłuży się to możesz okazać maile, ze aktywnie szukasz pracy i umawiasz się na interview z pracodawcami co może tez być rozpatrzone.
Jeśli masz settle status i jesteś ponad 5 lat w UK nie ma znaczenia czy pracujesz czy nie.

Co jeśli nie pracuje a mam pre-settle status?

W tym wypadku można aplikować na zarobki męża.

Co mogę robić po danym kierunku?

Jeśli chce się sprawdzić jakie zawody są dostępne po ukończeniu danego kierunku zapraszamy na stronę:
https://www.prospects.ac.uk/careers-advice/what-can-i-do-with-my-degree

Czy mogę aplikować na studia bez matury/świadectwa?

Tak posiadamy uniwersytety które zapisują na studia bez matury lub nawet bez żadnego świadectwa na rok wyrównawczy tzw foundation year.

Co to jest foundation year?

Jest to rok wyrównawczy dla osób ze słabszą znajomością języka lub bez wykształcenia, który zastępuje maturę. Na danym roku występują zajęcia które pojawia się na roku 1 i nauczyciele przygotowują aplikanta do studiów. Jest on tak samo w pełni finansowany jak rok 1. Na takim roku możesz pisać eseje, robić prezentacje wypracowania. Po więcej informacji zapraszam na stronę: https://studiaanglia.pl/studia-w-anglii/foundation-year/

Czy mogę studiować drugi kierunek w Anglii?

Niestety można studiować tylko jeden kierunek na który można dostać dofinansowanie. Są jednak wyjątki na niektórych kierunkach na które jest ciągle zapotrzebowanie. Więcej na tej stronie: https://www.gov.uk/student-finance/who-qualifies

Czy mogę studiować online?

Niestety nie posiadamy studiów online. Były one dostępne tylko podczas covidu. Jedyne co możemy zaoferować to jeden dzień na uczelni i jeden dzień online na QA higher education courses. Studia w pełni online nie są tez dofinansowane z rządu.

Kto może dostać dofinansowanie?

Każdy kto posiada pre settle/settle status, brytyjski paszport lub indefinitive leave to remain.

Co jeśli pracodawca nie chce dać mi dni wolnych aby studiować?

W angielskim prawie jest tak, ze jeśli firma zatrudnia ponad 250 pracowników pracodawca jest zobowiązany aby zmodyfikować plan pracy tak aby można było studiować. Więcej informacji tu: https://www.gov.uk/training-study-work-your-rights

Do jakiego wieku można aplikować?

Nie ma limitu wieku.

Kiedy trwają zapisy na studia w UK?

Zapisać można się na różne sesje. Największa sesja jest oczywiście sesja wrześniowa, gdzie pod koniec tego miesiąca zaczynają się studia. Drugą dużą sesja jest sesja zimowa i w tym wypadku studia zaczynają sie pod koniec stycznia. Uniwersytety oferują możliwość rozpoczęcia studiów od kwietnia, czerwca, listopada lecz z ograniczoną liczba kierunków