7252
  • Polski
  • English
  • Română

Uniwersytety Southampton

Southampton to piękne, studenckie miasto. Zlokalizowane jest na południowym wybrzeżu Anglii, nad kanałem La Manche. Jego wizytówką jest tętniący życiem port oraz piękna pogoda (najpiękniejsza w całym kraju). To właśnie z tego miasteczka Titanic wypłynął w swój dziewiczy rejs. To tu mieszkała również Jane Austen, a wycieczki jej śladami organizowane są w Southampton do dziś. Co jeszcze warto wiedzieć o tym mieście? I dlaczego warto w nim studiować? Sprawdź.

Pomagamy w rozpoczęciu studiów w Southamtpon

Marzysz o studiach w Southampton, ale boisz się, że popełnisz błędy podczas rekrutacji? Zastanawiasz się, czy jest jeszcze coś, co powinieneś o tutejszych uczelniach wiedzieć? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu – nasza agencja pomaga rozpocząć naukę w Anglii całkowicie za darmo. Dlaczego warto studiować z kolei w samym Southampton? Odpowiadamy.

Dlaczego warto studiować w Southamtpon?

Southampton to przyjazne i zielone miasteczko, które znajduje się zaledwie godzinę od Londynu. Takie usytuowanie ułatwia  z kolei transport z i do Polski. Jest to miasto pozbawione wielkomiejskiego zgiełku, a jednocześnie – dzięki swojej lokalizacji – umożliwia ono korzystanie z zalet wielkiej metropolii. Za pokój o przyzwoitym standardzie płaci się tutaj około £400 miesięcznie. Koszty życia są tu również stosunkowo niskie.

W Southampton znajduje się wiele barów i klubów, teatrów kin, dzięki czemu łatwo jest się zintegrować z innymi studentami. Osoby poszukujące tego typu rozrywek powinny zainteresować się m.in.  Bedford Place czt Bevois Valley. Fanom piłki nożnej spodoba się osiedle funkcjonujące na terenie dawnego stadionu, który został wyburzony w 2001 r. – tutejsze budynki są inspirowane jego kształtem. Co więcej, niektóre bloki zostały nazwane na cześć różnych piłkarzy z tego miasta, np. Matta Le Tissiera. W mieście jest również sporo urokliwych parków.

Southampton przypadnie do gustu również miłośnikom historii. Wiele wykopalisk wskazuje na to, że miasto to było zamieszkane już w czasach starożytności. Tu wybudowany został okręt wojenny Henryka V i stąd w 1620 roku odbyła się pierwsza podróż do Nowego Świata, czyli Ameryki Północnej. Było to również strategiczne miasto podczas II wojny światowej.

Wiele osób może zainteresować fakt, iż w Southampton znajduje się również elektrownia geotermalna, dzięki czemu miasto to znajduje się w czołówce angielskich miejscowości z najmniejszą emisją dwutlenku węgla. Warto wiedzieć również, że z Southampton pochodzi wynalazca internetu, Tim Berners-Lee.

Jakie są uczelnie w Southamtpon? Na które warto zwrócić uwagę?

Wśród uczelni zlokalizowanych w Southampton, warto rozważyć wybór Solent University. To nowoczesny i szybko rozwijający się uniwersytet. Oferuje bardzo wiele kierunków i ponad 130 z nich można zacząć od tzw. roku zerowego. Dużym jej atutem jest lokalizacja – mieści się ona w samym centrum nadmorskiego miasteczka.

Solent University cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób pasjonujących się dziennikarstwem: jest doskonale wyposażona, a do tego posiada własny wóz telewizyjny. To również świetna propozycja dla osób, które w przyszłości chciałyby się zajmować inżynierią statków i jachtów, transportem morskim oraz logistyką. Na tej uczelni mieści się bowiem słynąca z wysokiego poziomu Akademia Szkolenia Morskiego. 

Solent University przypadnie do gustu również duszom artystycznym, które mogą studiować tu takie kierunki, jak: ilustracja i rysunek (Illustration), promowanie urody (Beauty Promotion) czy też dekorowanie wnętrz (Interior Design Decoration). Na kampusie tej uczelni w Southampton uczy się około 18 tys. studentów. 

Ciekawostkę stanowi fakt, iż okresach zaliczeń biblioteka w Southampton otwarta jest przez całą dobę. Dużym atutem Solent University jest również to, że można na niej uzyskać bezpłatne wsparcie w zakresie terapii i zdrowia psychicznego.

Jak zacząć studiować w Southamtpon?

Aby aplikować na uczelnie znajdujące się w Southampton lub w innych brytyjskich miastach, musisz skorzystać z systemu UCAS. Na każdym kroku rekrutacji wysyła on kandydatom odpowiednie maile, które trzeba uważnie śledzić i podążać za zawartymi w nich instrukcjami.

Studenci Solent University mogą się ubiegać o miejsce w jednym z sześciu akademików. Ceny pokojów w nich rozpoczynają się od £96.25 tygodniowo. Osoby szukające zakwaterowania w akademiku, może zaskoczyć fakt, że bilet okresowy mieści się tutaj w cenie wynajmu pokoju – w praktyce oznacza to £40 mniej za transport po mieście w każdym miesiącu. Jeśli chcesz, możesz również skorzystać z wynajmu pokojów w prywatnych mieszkaniach.

Masz jakieś pytania dotyczące rekrutacji na wybrany kierunek? Potrzebujesz porady dotyczącej dokumentów? Napisz do nas lub zadzwoń – pomożemy CI całkiem za darmo!