7279
  • Polski
  • English
  • Română

Uniwersytety Luton

Luton to duże miasto kojarzące się głównie z jednym z angielskich lotnisk. Znajduje się ono w niewielkim hrabstwie Berdfordshire. W dużej mierze jest ono zamieszkane przez Polaków, a nasz ojczysty język można tutaj usłyszeć na każdym kroku. Co jeszcze warto wiedzieć o tym mieście? I dlaczego warto studiować właśnie tutaj? Odpowiadamy.

Pomagamy w rozpoczęciu studiów w Luton

Marzysz o studiach w Anglii? Zależy Ci na wysokim poziomie uczelni, z bliskim dostępem do stolicy? Luton będzie idealnym wyborem. Wiemy, że rekrutacja na studia, zwłaszcza te za granicą, potrafi być bardzo stresująca, dlatego chętnie Ci podczas niej pomożemy. Nie musisz się obawiać o to, że będzie Cię to drogo kosztowało – ze względu na to, że posiadamy kontrakty z angielskimi uczelniami, pomagamy kandydatom na studia całkowicie za darmo.

Dlaczego warto studiować w Luton?

Ogromnym atutem Luton są stosunkowo niskie koszty życia. W związku z dużą liczbą mieszkających tutaj studentów, w mieście znajduje się sporo klubów, pubów i restauracji. Urokliwy rynek z ratuszem i spore, dobrze wyposażone centrum handlowe to kolejne jego atrakcje. Co roku odbywają się tutaj również takie imprezy, jak: International Carnival czy Bedford River Festival. 

Sama miejscowość usytuowana jest zaledwie 50 km od Londynu oraz jest doskonale skomunikowana z innymi częściami Wielkiej Brytanii. Taka lokalizacja pozwoli CI żyć w spokojnym miasteczku, jednak z dostępem do miasta, które żyje przez całą dobę.

Luton to miasto, które rozwinęło się w XX wieku – ślady po tym okresie widoczne są w architekturze budynków znajdujących się w centrum. Konieczne trzeba również przejść się po dwóch tutejszych parkach: Stockwood i Wardown, w których znajdują się fascynujące muzea. 

W części parku Stockwood zlokalizowane jest boisko, obiekt lekkoatletyczny, a także Discovery Centre. Całość usytuowana jest wśród gigantycznych, starych drzew. W parku Wardown, w pewnej wiktoriańskiej rezydencji, znajduje się z kolei Wardown Park Museum, skoncentrowane na lokalnych wykopaliskach archeologicznych.

Jakie są uczelnie w Luton? Na które szczególnie warto zwrócić uwagę?

W Luton znajduje się University of Bedfordshire, nowoczesna uczelnia o wysokiej jakości nauczania – słynie z nacisku na praktyczne umiejętności orsx doświadczenie branżowe. Uniwersytet stale utrzymuje kontakty z wieloma organizacjami zawodowymi, które pomagają studentom  w zatrudnieniu.

Sporym atutem University of Bedfordshire, który znajduje się w Luton, jest lokalizacja – znajduje się on 2,5 km od samego lotniska, z którego kursują m.in. tanie linie do Polski (Wizzair). Wielu tutejszych wykładowców uzyskało National Teaching Fellowship Awards. Inne siedziby tej uczelni  zlokalizowane są w Milton Keynes i Bedford. Na uniwersytecie studiuje w sumie około 25 tys. studentów, z ponad 100 różnych krajów. Charakterystyczne dla niego jest to, że studenci mogą posiadać własnego opiekuna naukowego.

University of Bedfordshire wyróżnia się bardzo nowoczesną infrastrukturą, w skład której wchodzi: Centrum Sztuk Medialnych (obejmujące studio filmowe i radiowe) oraz Centrum Zasobów Naukowych (z wieloma zasobami elektronicznymi oraz rozbudowaną biblioteką). Warto dodać, że uczelnia posiada jeden z najbardziej hojnych w Anglii programów stypendialnych.

Jak zacząć studiować w Luton?

Na wszystkie studia w Anglii należy rekrutować się przez system UCAS – niezależnie od tego, czy mieszkasz w Wielkiej Brytanii, czy też zupełnie gdzieś indziej. Obliczy on wyniki na podstawie egzaminu maturalnego. Kolejna sprawa to tzw. Personal Statement, czyli list motywacyjny, który podniesie Twoje szanse w procesie rekrutacyjnym. Ponadto, wszystkie dokumenty warto kompletować już na początku roku kalendarzowego, w którym zamierzasz zdawać maturę.

Warto również pamiętać o samym zakwaterowaniu. Pokoje w akademikach University of Bedfordshire można wynająć  za kwotę od 400 funtów miesięcznie. Cena to uwzględnia całodobową ochronę, pralnię, ubezpieczenie, media oraz dostęp do uniwersyteckiego kina i siłowni. Wszyscy rozpoczynający naukę studenci University of Bedfordshire w Luton, mają zagwarantowane pokoje, znajdujące się na terenie kampusu. Uczelnia posiada w sumie cztery akademiki, a jeden znajduje się właśnie w Luton – miejsce w nim można zarezerwować zaraz po wyborze uczelni.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące studiów w Luton, napisz do nas lub zadzwoń. Odpowiemy szybciej niż się spodziewasz!