7248
  • Polski
  • English
  • Română

Uniwersytety Birmingham

Birmingham to drugie co do wielkości miasto w Anglii – na co dzień żyje tu ponad milion osób. Historia idzie w nim pod rękę z nowoczesną architekturą, a sam obszar metropolitalny błyskawicznie się rozrasta. Mimo że przez wiele lat miało ono opinię dość nieciekawego miasta, od pewnego czasu wszystko się w nim zmienia i zawsze dzieje się tu coś naprawdę interesującego.

Pomagamy w rozpoczęciu studiów w Birmingham

Birmingham to drugie miasto w Anglii nie tylko pod względem wielkości, ale również pod względem liczby studentów. Daje ono szansę na bardzo dobre wykształcenie oraz wspaniałe perspektywy rozwoju. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć rekrutację na tutejsze uczelnie i masz jakiekolwiek pytania – idealnie trafiłeś! Ze względu na to, że mamy kontrakty z różnymi uniwersytetami, pomożemy Ci całkowicie za darmo.

Dlaczego warto studiować w Birmingham?

Miasto usytuowane jest w samym centrum kraju, mniej więcej godzinę od Londynu. Bardzo dużą jego zaletą jest to, iż – mimo że jest ono bardzo duże, koszty życia są w nim znacznie niższe niż w stolicy. Wyjątkowo niskie są również koszty zakwaterowania, które zaliczane są do najniższych w  całej Anglii. Birmingham oferuje także wiele możliwości, jeśli chodzi o pracę, w tym również tę dorywczą.

W Birmingham warto studiować z wielu powodów – nie tylko ze względu na duże możliwości i edukację, ale i niepowtarzalny klimat. Znajduje się tutaj kilka uczelni, a wraz z nimi – szeroka oferta barów, klubów czy restauracji, przeznaczonych m.in. dla studentów. Do tego dochodzą liczne muzea, teatry, sale koncertowe i kina. Przykładowo, ulokowane jest tu m.in. najstarsze angielskie kino, które dziś ma już ponad sto lat. Niesamowity klimat utrzymuje się tam do dziś i nadal wyświetlane są tam filmy z ubiegłej epoki. 

Na uwagę zasługuje słynna ulica Gas Street, która usytuowana jest wzdłuż odrestaurowanych kanałów, wokół których znajdują się galerie sztuki oraz stylowe restauracje. Po samych kanałach można też popływać łódką i tym samym – poznać miasto z innej, bardzo ciekawej perspektywy. Sama rozbudowana sieć kanałów jest śladem po przemysłowej historii miasta. W poprzednich stuleciach transportowano tą drogą m.in. węgiel i rudy żelaza.

Ciekawostką jest to, że aż 40% mieszkańców Birmingham ma mniej niż 25 lat. Tutejsza populacja jest jedną z najmłodszych w całej Europie, stąd też szeroka oferta kulturalno-rozrywkowa dla młodych ludzi. Usytuowanych jest tu wiele klubów sportowych i organizacji studenckich, przeznaczonych dla osób o różnych gustach, poglądach oraz zainteresowaniach.

Jakie są uczelnie w Birmingham? Na które warto zwrócić uwagę?

Poniżej opisujemy dwie nowoczesne uczelnie, na których warto studiować w Birmingham.

Middlesex University – uniwersytet ten ma swoją filię m.in. w Birmingham, gdzie można studiować: rachunkowość handlową (Business Accounting) oraz zarządzanie w opiece zdrowotnej (Business Management with Healthcare). Na obu kierunkach oferowane są równi

eż kursy roczne w ramach foundation year, czyli roku zastępczego, podczas którego można się – w razie potrzeby – odpowiednio przygotować do studiów.

Ulster University – uczelnia oferująca wykształcenie na wysokim poziomie, w Birmingham można studiować na niej systemy przetwarzania (Computing Systems) – kierunek oferujący edukację w zakresie różnego rodzaju systemów komputerowych. Absolwenci tego kierunku uzyskują na koniec dyplom praktyki zawodowej.

Solent University – to nowoczesna, międzynarodowa uczelnia z główną siedzibą w Southampton. W sumie studiuje na niej ponad 11 tys. studentów. W Birmingham można studiować na niej zarządzanie przedsiębiorstwem (Business Management).

Jak zacząć studiowanie Birmingham?

Każdy absolwent polskiej szkoły średniej ma prawo studiować w Anglii. Rekrutacja wygląda tu, co prawda, trochę inaczej, jednak polska matura jest w pełni honorowana. Podczas przyjmowania na uczelnię brane są pod uwagę zarówno wyniki egzaminu maturalnego, jak i oceny ze świadectwa. Na niektórych uniwersytetach organizowane są dodatkowo rozmowy kwalifikacyjne.

Masz pytania dotyczące studiów w Birmingham? A może potrzebujesz porady? Napisz do nas lub zadzwoń – chętnie Ci pomożemy!