7283
  • Polski
  • English
  • Română

Uniwersytety Bedford

Bedford to pełne uroku miasteczko, idealne do pikników i spacerów. To jedno z najstarszych angielskich miast, w którym znajduje się wiele muzeów oraz innych, interesujących miejsc. Doskonale odnajdą się tu osoby, które kochają poruszać się rowerem – miasto jest na tyle małe, że nie trzeba korzystać z komunikacji miejskiej. Obecnie mieszka w nim ponad 80 tys. mieszkańców.

Pomagamy w rozpoczęciu studiów w Bedford

Chciałbyś rozpocząć studia w Bedford? Obawiasz się, że w Twoich dokumentach będzie coś nie tak albo o czymś zapomnisz? Jesteśmy agencją, która pomaga studentom na każdym etapie procesu rekrutacyjnego: pomożemy Ci w aplikacji oraz kompletowaniu wszystkich dokumentów. A wszystko to zrobimy całkowicie za darmo – dzięki temu, że mamy kontrakty z wieloma uczelniami, nasze usługi są w 100% bezpłatne.

Dlaczego warto studiować w Bedford?

Zacznijmy od lokalizacji. Bedford znajduje się niedaleko Londynu (40 minut pociągiem) i Luton (25 minut pociągiem). Bliskie położenie stolicy pozwoli spędzić Ci w niej niejeden weekend.  Jeżeli chodzi natomiast o samo Luton, znajduje się w nim lotnisko, z którego latają tanie linie do Polski, a konkretnie – WizzAir, co również jest dużym udogodnieniem. Do Luton i do Londynu możesz podróżować nie tylko pociągami, ale i autobusami – wówczas droga będzie dłuższa, ale cena biletu – niższa. Ważne jest to, że podróż zarówno do Londynu, jak i do Luton, nie wymaga żadnych przesiadek.

Kolejna kwestia to zabytki i inne atrakcje. Jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków tego miasta jest Kopiec Zamku Bedford, który pozostał po stojącym kiedyś w tym miejscu zamku. Mieszkając w Bedford, koniecznie należy udać się również do Galerii i Muzeum Higgins. W mieście nie brakuje również teatrów – w South Bank Arts Centre i Bedford Theatre obejrzysz sztuki na najwyższym poziomie.

W mieście regularnie odbywają się takie festiwale, jak: Bedford River Festival, Bedford by the Sea, Kite Festival czy też Festival of Motoring. Miłośnicy filmów najpewniej zainteresują się pobliskim Cardington, w którym nakręcono wiele filmów, takich jak „Batman czy Mroczny rycerz”. W Bedford znajdziesz  również tętniące życiem puby i restauracje.

Bedford to miasto, które  położone jest nad urokliwą rzeką. Niedaleko kampusu zlokalizowany jest Bedford Park, w którym można spacerować, a także grać w krykieta, koszykówkę oraz tenisa. W pobliżu miasta znajdują się parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Dużą zaletą mieszkania w Bedford są również stosunkowo niskie koszty życia – ceny są tutaj niższe zarówno d tych w Londynie, jak i w Luton.

Jakie są uczelnie w Bedford? Na które szczególnie warto zwrócić uwagę?

W Bedford zlokalizowany jest jeden z kampusów University of Bedfordshire. Uczelnia ta znana jest z wysokiego poziomu kształcenia, m.in. w 2013 roku otrzymała za swoje badania Nagrodę Królowej. Co więcej, najwyższą ocenę uzyskała również w ramach audytu Quality Assurance Agency. Kampus zlokalizowany jest blisko centrum miasta.

W Bedford można studiować kierunki związane z edukacją (Primary Education; Secondary and Post-Compulsory Education; Education Studies), sportem i turystyką (Physical Education and Sport Studies; Sport and Exercise Sciences; Tourism and Leisure;), rachunkowością i zarządzaniem (Accounting and Business Management), tańcem i sztuką widowiskową (Performing Arts and Dance) oraz pracą socjalną (Social Work).

Absolwenci tej uczelni twierdzą, że wykładowcy są bardzo otwarci i chętni do pomocy. Cały uniwersytet kładzie nacisk na takie wartości, jak równość czy tolerancja. Studenci mają tutaj także dostęp do biblioteki, która jest otwarta przez całą dobę. Wszystko to sprawia, że edukacja na tym uniwersytecie jest naprawdę przyjemna.

Jak zacząć studiować w Bedford?

Niezależnie od tego, czy dopiero rozważasz studia w Anglii, czy też wiesz już dobrze, jaki kierunek i na jakiej uczelni będzie dla Ciebie idealny – rekrutację musisz rozpocząć od rejestracji w systemie UCAS. Ważne jest to, że na wszystkie uczelnie brytyjskie trzeba rejestrować się właśnie przez ten system, co stanowi duże ułatwienie dla kandydatów.

Podczas przyjmowania na studia brane są – przede wszystkim – wyniki z egzaminu maturalnego, a matura polska jest w pełni honorowana (nie trzeba zdawać matury międzynarodowej). Oprócz tego, warto zadbać o Personal Statement (czyli list motywacyjny) oraz referencje – najlepiej od jednego z Twoich nauczycieli.

Studia w Anglii są płatne. Jeśli obawiasz się, że to dla Ciebie zbyt duże obciążenie finansowe, możesz ubiegać się o kredyt studencki. Wiele uczelni daje również dużą swobodę w układaniu planu zajęć, dzięki czemu można łączyć naukę z pracą.

Masz pytania odnośnie studiowania w Bedford? Zastanawiasz się, jakie dokumenty trzeba złożyć albo boisz się, że coś może być w nich nie tak? Napisz do nas lub zadzwoń: chętnie Ci pomożemy!