7281
  • Polski
  • English
  • Română

Uniwersytety Milton

Milton Keynes to fascynujące miasto, które powstało zaledwie kilka dekad temu. Ma ono wielki potencjał i wygląda jak żadne inne miasto w Anglii – jest ono efektem eksperymentu urbanistycznego, który miał miejsce na przełomie lat 60. i 70. Posiada ono dzielnicę biznesową z wieżowcem w roli głównej, jego zabudowa jest nowoczesna, a cały układ miasta – bardzo uporządkowany.

Pomagamy w rozpoczęciu studiów w Milton Keynes

Milton Keynes z pewnością nie jest typowo studenckim miastem, jednak – wbrew pozorom –daje dużo możliwości. Wiemy jednak, ze rekrutacja na uczelnie bywa stresująca, zwłaszcza jeśli chodzi o uczelnie zagraniczne. Jesteśmy agencją, która pomaga Polakom skompletować wszystkie dokumenty oraz wprowadzić ich w tajniki studiowania w Anglii. Dlatego, jeśli jesteś zainteresowany nauką w Milton Keynes, z przyjemnością Ci pomożemy. Ze względu na to, że mamy podpisane kontrakty z różnymi uczelniami, udzielamy pomocy całkowicie za darmo.

Dlaczego warto studiować w Milton Keynes?

Milton Keynes położone jest 75 km od Londynu – dojazd szybkim pociągiem do stolicy zajmuje nieco ponad pół godziny. Taka lokalizacja pozwala na życie w mieście o średniej wielkości, z dostępem do atutów wielkomiejskiej stolicy, przy stosunkowo niskich kosztach utrzymania. Co ciekawe, Milton Keynes znajduje się w równej odległości od: Londynu, Birmingham, Cambridge, Oxfordu oraz Leicester, co daje jego mieszkańcom mnóstwo możliwości – zarówno jeśli chodzi o pracę, jak i o kulturę czy rozrywkę.

Miasto powstało pod koniec lat sześćdziesiątych, a dokładnie – w 1967 roku. Głównym jego celem było zmniejszenie gęstości zaludnienia w Londynie oraz Birmingham. Wcześniej na jego miejscu istniało kilka wiosek oraz zabytkowych miasteczek. W tym momencie jest ono jednym z najbardziej zamożnych miast w całym kraju i mieszka tu około 230 tys. mieszkańców.

Milton Keynes to miasto pełne zieleni, gdzie na każdym kroku pojawiają się parki – w całym mieście jest ponad 20 milionów drzew! Ciekawostką jest to, że Milton Keynes to najsłynniejsze miasto popularyzujące transport elektryczny. Tylko w ciągu kilku ostatnich lat zmniejszyło ono emisję dwutlenku węgla o ponad jedną czwartą, a jego głównym celem jest emisyjność zerowa.

Jeśli kochasz sztukę, z pewnością zainteresują Cię Milton Keynes Museum oraz Milton Keynes Arts Centre. Kochasz historię sztuki i oryginalne obiekty sakralne? Musisz na własne oczy zobaczyć Peace Pagoda. W mieście nie brakuje również teatrów, kin, klubów i kawiarni, dlatego też bez problemu znajdziesz tu idealne miejsce do spędzania weekendów.

Jakie są uczelnie w Milton Keynes? Na które warto zwrócić uwagę?

W Milton Keynes znajduje się nowy kampus University of Bedfordshire. Zlokalizowany jest on niedaleko centrum, w pobliżu różnych sklepów i firm. Uczelnia oferuje elastyczny tryb nauki, dzięki czemu możesz bez problemu łączyć studia z pracą. Podczas nauki na tym uniwersytecie zyskasz nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również i praktycznie doświadczenie w swoim zawodzie.

Filia University of Bedfordshire w Milton Keynes jest bardzo dobrze wyposażona. Na kampusie znajduje się m.in. laboratorium elektroniki i telekomunikacji (przeznaczone dla przyszłych inżynierów), laboratorium komputerowe (z którego korzystają studenci informatyki). Wydzielono na nim również specjalne przestrzenie przeznaczone do nauki, które przypadną do gustu wszystkim, którym trudno jest się uczyć w domu.

Jak zacząć studiować w Milton Keynes?

Jeśli chcesz studiować w Milton Keynes i wybrałeś dla siebie odpowiedni kierunek, zarejestruj się w systemie UCAS – pozwala on aplikować na wszystkie brytyjskie uczelnie. Możesz dokonać maksymalnie 5 wyborów. Pamiętaj o tym, aby dołączyć do dokumentów Personal Statement, czyli list motywacyjny, oraz referencje od wybranego nauczyciela – znacznie zwiększy to Twoją szansę dostania się na wybraną uczelnię. Nie zapomnij o opłacie rekrutacyjnej!

Jeśli przytłacza Cię mnogość dokumentów oraz innych spraw związanych z rekrutacją, skontaktuj się z nami! Razem uzupełnimy wszystkie formalności!