• Polski
  • English
Studia w Anglii

Jak zaaplikować

Luton - Bedford - Milton

Etapy aplikacji

Co przygotować aby poprawnie i szybko złożyć aplikację

APLIKACJA NA UNIWERSYTET

-Potrzebujesz tylko dowód lub paszport oraz maturę zdana na minimum 55%

– Wyślij aplikację online lub przyjdź do nas do biura

Wybierz kierunek

INTERVIEW NA UCZELNI

– Pomożemy Ci z przebrnieciem wywiadu na uczelni. Podpowiemy jakie tematy mogą wystapic na teście i jak się do nich przygotować.

WNIOSEK O FINANSOWANIE DO STUDENT FINANCE

Po odebraniu wyników pomagamy w wypełnieniu wniosku o przynznanie finansowania na studia do Student Finance England

– Jedyne co potrzebujesz to insurancenumber

– Po ukończeniu aplikacji powiemy Ci jakie dokumenty musisz wysłać, aby Twoja aplikacja przeszła pomyślnie.

Finansowanie

REJESTRACJA NA UCZELNI

– Musisz donieść na uczelnię na 2 tygodnie przed rozpoczęciem studiów świadectwo ze szkoły średniej, list z uczelni potwierdzający, że się dostałeś na studia oraz dowód tożsamości.

University of Bedfordshire

Bedfordshire UniwerystetUniversity of Bedfordshire to uznawany na całym świecie nowoczesny uniwersytet, działający w hrabstwach Bedfordshire i Buckinghamshire. Wcześniej Luton College of Higher Education, z korzeniami sięgającymi 1908 roku, pod obecną nazwą znany od czasu połączenia w 2006r. University of Luton i kampusu Bedford, należącego do De Montfort University.

  • Na jednego pracownika uczelni przypada średnio 18.8 studentów,
  • Ponad 2000 międzynarodowych studentów ze 120 krajów rozpoczyna każdego roku studia na uczelni,
  • Obcokrajowcy stanowią 32% wszystkich studentów,
  • Biblioteka uniwersytecka w Luton posiada ponad 200 000 książek i tekstów specjalistycznych i 9000 magazynów.

Dlaczego warto studiować na University of Bedfordshire?

1. Wysoka jakość nauczania:

– Uniwersytet od 2017 roku plasuje się w corocznych rankingach The Times Higher Education World University Rankings, zajmując 67 miejsce wśród 130 uniwersytetów Wielkiej Brytanii.

– National Student Survey: W 2017r. głosami studentów, Uniwersytet został sklasyfikowany na 12 miejscu w Wielkiej Brytanii pod względem najbardziej ulepszonych zasobów edukacyjnych w stosunku do roku poprzedniego i 18 miejscu dla najbardziej ulepszonego wsparcia akademickiego.

– W 2017r. Uniwersytet otrzymał Srebro w Teaching Excellence Framework – oznacza to, że wysokiej jakości nauczanie na uczelni konsekwentnie przekracza próg jakości dla brytyjskiego szkolnictwa wyższego.

– Wysokie zatrudnienie wśród absolwentów: W 2016r. 92% absolwentów pracowało i/lub kontynuowało naukę w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów.

– W ostatnich latach Uniwersytet awansował w najważniejszych rankingach w Wielkiej Brytanii. W 2018 roku, w stosunku do 2017r.: Guardian University Guide – 15 miejsc w górę, Complete University Guide – 11 miejsc.

2. Nowoczesne kampusy w sąsiedztwie Londynu:

Bedfordshire universityDwa główne kampusy uniwersytetu znajdują się w centrach miast Luton i Bedford. Te tętniące życiem miejsca zapewniają ciekawe studenckie życie, a koszty utrzymania są dużo tańsze niż w Londynie. Stolica oddalona jest jednak zaledwie o 30 min drogi pociągiem od Luton i o godzinę drogi od Bedford.

Kampusy tworzą nowoczesne przestrzenie dydaktyczne, nieformalne przestrzenie do nauki i pracy w grupach oraz sale wykładowe. Uniwersytet posiada w Bedford własny teatr, z widownią mieszczącą 280 osób, a także Physical Education and Sports Science Centre, które było wykorzystywane do szkolenia sportowców podczas Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku.

 

3. Zastosowanie wiedzy w praktyce:

University of Bedfordshire umożliwia swoim studentom zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Uczelnia współpracuje z tysiącami firm na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym, m.in.: Nestle, Volkswagen, BBC, Bugatti Audiomobiles, Luton Town Football Club czy TUI Travel PLC. Istnieją trzy formy praktyk:

– Fee Free Year – większość kursów umożliwia studentów po drugim roku studiów podjęcie rocznej pracy w branży. W tym czasie nie płaci się za czesne, a zdobyte doświadczenie ułatwia znalezienie pracy po ukończeniu studiów.

– Student Internship Scheme – praktyki i staże dla studentów, zarówno w formie wolontariatu jak i płatnych zajęć. Praktyki mogą trwać od 2 tygodni do 2 miesięcy.

– Go Global – to program wymiany studenckiej z partnerskimi uczelniami, gdzie studenci uczą się nie tylko nowych języków, ale również poznają specyfikę zagranicznej branży. Uczniowie mają możliwość wyjazdu do takich krajów jak: Chiny, Wietnam, Indie, Mauritius, Dubaj, Singapur czy Malezja.

4. Udogodnienia dla studentów:

University of Bedfordshire oferuje swoim studentom szeroki rodzaj wsparcia. Na uczelni działają Careers Service i Student Information Desks, a także doradztwo finansowe i wsparcie w problemach prywatnych. Ponadto:

– Uniwersytet gwarantuje zakwaterowanie w akademikach wszystkim nowym studentom,

– Pomiędzy kampusami kursują darmowe dla studentów busy,

– Uczelnia zapewnia liczne stypendia sportowe.