• Polski
  • English

Najczęściej zadawane pytania

Czy wasza agencja pomaga bezpłatnie zapisać się na studia?

Tak, pomagamy całkowicie za darmo, ponieważ mamy bezposrednie kontrakty z uniwersytetami i to one nam płacą za pomoc aplikantom.

Czy mogę studiować bez matury?

Tak, uczelnie w Anglii pozwalaja na rozpoczęcie studiów bez matury lecz musisz w tym wypadku przejść przez foundation year czyli rok wyrównawczy.

Czy muszę płacić za studia?

Nie, studia są finansowane ze Student Finance England. Dostaje sie pieniadze na studia oraz życie. Rzad pokrywa czesne w wysokości £9 250/rok. Tych pieniedzy nie zwraca się jesli zarabia mniej niz £26 000 rocznie po studiach. Dodatkowo można otrzymać Maintanance Loan w wysokości od £9 000 do £15 000 i rownież nie trzeba tego spłacać jeśli zarobki nie przekraczaja £26 000 rocznie.

Co to jest student maintenance

Są to pieniądze na życie od 9 do 15tys funtów rocznie przydzielane przez Student Finance England. Aby kwalifikować się potrzebujesz miec insurance number oraz przepracowane 3 miesiące w Wielkiej Brytanii. Wysokość przyznanych środków zalezy od tego czy masz dzieci, żonę, odległości od uczelni, zarobków lub czy opiekujesz się osobą starszą.

Co jeśli zrezygnuję ze studiów po którymś roku?

Spłata pożyczki wygląda tak samo jakbys ukonczył studia. Możesz jednak zawiesić rok lub zmienić kierunek aby uniknąc spłaty

Ile dni w tygodniu trwają studia

Studia w Anglii to tylko dwa dni w tygodniu (około 12h). Foundation year czyli rok wyrównawczy z językiem angielskim 3/4 dni w tygodniu(20h)

Co to jest foundation year?

Jest to rok wyrównawczy jesli nie masz matury lub wystarczającej znajomości języka. Na tym roku bedziesz uczyć sie jak pisać eseje lub robić prezentację. Musisz go zaliczyć tak samo jak normalne studia. Zajęcia trwają 3/4dni w tygodniu

Ile trwa rok akademicki w Anglii ?

Rok akademicki trwa około 8 miesięcy i składa się z 12 tygodni zajęć w każdym z dwóch semestrów, przerw świątecznych oraz sesji egzaminacyjnych. Zaczyna się pod koniec września, a kończy pod koniec maja, bądź na początku czerwca.

Co to jest IELTS?

IELTS to międzynarodowy egzamin z języka angielskiego, regularnie organizowany m.in. w Polsce. Jest płatny lecz na uczelniach podchozi się do niego lub odobnych testów (TELAS) bezpłatnie podczas egzaminów na studia. Skłąda się z czytania, mówienia, pisania, słuchania. Należy zdobyc minimum 4,5pkt aby dostać sie na rok wyrównawczy z angielskim lub 5.5pkt na rok 1.

Czy muszę byc na każdych wykładach na uczelni

Oczywiscie obecność jest wymagana na studiach ale musisz byc minimum na 70% zajeć. Jeśli opuscisz cokolwiek i tak możesz wszystko sprawdzić online co bylo na zajeciach

Co jeśli bedę chciał zrezygnować w środku roku akademickiego?

Niestety rzad jako, że przyznaje Tobie środki na studia wymaga abyś ukonczył edukację. Jeśli zrezygnujesz lub zostaniesz wyrzucony za długą nieobecność musisz zwrócić 60% środków.

Czy pomagacie w wypełnieniu aplikację do Student Finance o przyznanie środków na studia?

Tak, pomagamy w całym procesie od aplikacji aż po rejestrację na uczelni poprzez pomoc w wypełnieniu podania o finansowanie.

W jakie dni jest otwarta agencja

Jesteśmy czynni od Pon do Piąt 10-18 oraz Sob 10-14

Jaki jest adres agencji?

Suite 6, Regency House, 85-87 George St, Luton